Merren peng disa persona në një bankë në Francë, autori ka dy kërkesa (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 20:39 06-08-2020 Merren peng disa persona në një bankë në Francë, autori ka dy kërkesa (VIDEO) Foto nga vendi i ngjarjes

Një person është duke mbajtur peng punonjësit dhe klientët e në banke në qytetin Le Havre të Francës.

Sipas mediave vendase të paktën 6 persona po mbahen peng, ndërsa autori duket se nuk ka për qëllim grabitjen e parave. Ai ka kërkuar përmbushjen e dy kërkesave: Të lirohen të gjithë fëmijët palestinezë që po mbahen padrejtësisht në burgjet në Izrael dhe lejimin e hyrjes së palestinezëve në ambientet e Xhamisë Al-Aqsa në Jeruzalem.

Pak minuta më parë, autori ka vendosur të lirojë 3 nga pengjet. Nërsa vendi i ngjarjes tashmë është rrethuar nga forcat speciale të cilat po mundohen të negociojnë me të.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010308027267456
array(1) { ["section"]=> string(81) "merren-peng-disa-persona-ne-nje-banke-ne-france-autori-ka-dy-kerkesa-video-216329" }