Merret peng me automatik 26-vjeçari në Shkodër, policia negocion dhe arreston autorin

Publikuar tek: aktualitet, më 19:25 15-04-2017 Merret peng me automatik 26-vjeçari në Shkodër, policia negocion dhe arreston autorin

Pengmarrje me armë zjarri në  Malësi e Madhe- Shkodër.

Policia bën me dije se, sot, më datë 15.04.2017, rreth orës 17:30, në fshatin Broj Njësia Administrative Këlmend,  shtetasi Nikë Volaj dyshohet se ka marrë peng nën kërcënimin e armës shtetasin F. V. 26 vjeç banues në fshatin Broj.

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur  shërbimet e Komisariatit Policisë Malësi e Madhe dhe  në bashkëpunim me Drejtorinë Vendore të Policisë Shkodër pas një negocimi, u bë i mundur arrestimi i shtetasit: Nikë Volaj, 40 vjeç, banues në fshatin Broj, Njësia Administrative Këlmend, Malësi e Madhe.

Policia bën me dije se u bë  sekuestrimi në cilësinë e provës materiale i armës së zjarrit,  automatik  me një krëhër me fishkë.

Sipas policisë, paraprakisht dyshohet se arsyeja e pengmarrjes është për motive të dobëta, të ndodhura dhe më parë.

Materialet do ti referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprime të mëtejshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “E njoh unë vrasësin e Artan Cukut”, telefonatat në Policinë e Shtetit
U dënua për një rrënjë kanabis, historia në kufijtë e të pabesueshmes e 57-vjeçarit nga Kavaja (RRËFIMI) »
Article Logic
Execution time: 0.012427091598511
array(1) { ["section"]=> string(90) "merret-peng-me-automatik-26-vjecari-ne-shkoder-policia-negocion-dhe-arreston-autorin-75310" }