Merret vendimi pas 'lumit' të kritikave: Shtatorja e Adem Jasharit do hiqet

Publikuar tek: rajon, më 16:08 30-11-2020 Merret vendimi pas 'lumit' të kritikave: Shtatorja e Adem Jasharit do hiqet Shtatorja e Adem Jasharit në Prizren

Pas kritikave të shumta në rrjetet sociale, është vendosur të hiqet shtatorja e komandantit legjendar të UÇK-së Adem Jashari, vetë, dy ditë pas vendosjes në një qendër tregtare në Prizren.

Ekipi menaxhues i qendrës tregtare ku u vendos shtatorja ka deklaruar se vepra e artit që miri kritika të shumta për mënyrën e realizimit, do të largohet ditën e nesërme.

Vendimi është marrë së bashku me familjen Jashari, të cilët kritikat i quajtën si konstruktive. Shtatorja do të dërgohet për rimodelim.

Sakaq, asgjë nuk është thënë deri tani për fatin e shtatores së Skënderbeut, një tjetër vepër arti e vendosur po në të njëjtën ditë në Prizren, dhe që gjithashtu u kritikua ashpër duke u cilësuar si punim shumë i dobët.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kosova vijon të ketë SHIFRA TË LARTA infektimesh me Covid-19, në 24 orë shënohen 11 viktima
»
Article Logic
Execution time: 0.012035846710205
array(1) { ["section"]=> string(79) "merret-vendimi-pas-lumit-te-kritikave-shtatorja-e-adem-jasharit-do-hiqet-229664" }