Merret vendimi për të riun që ekzekutoi me plumba në lokal shokun: Ja sa vite burg do bëjë Fabian Muçollari

Publikuar tek: aktualitet, më 10:48 11-02-2017 Merret vendimi për të riun që ekzekutoi me plumba në lokal shokun: Ja sa vite burg do bëjë Fabian Muçollari

Gjykata e Pogradecit ka dhënë sot dënimin për Fabian Muçollari, autorin i vrasjes së bashkëmoshat të tij Fabio Hila.

Mësohet se gjyjkata ka dënuar me 12 vite burg 17-vjeçarin, Fabian Mucollari.

Prokuroria kërkoi 24 vite burg për tre akuza: ‘vrasje në rrethana cilësuese’, ‘armembajtje pa leje’ dhe ‘plagosje e rëndë me dashje’.

Nga aplikimi i gjykimit të shkurtuar,i akuzuari përfitoi uljen e 1/3 së dënimit dhe kërkesa përfundimtare e Prokurorisë ishte 18 vite burg.

Gjykata dha masën e dënimit me 18 vite burg, të cilës i zbritet 1/3 e dënimit, si përfitim nga gjykimi i shkurtuar. Muçollari përfundimisht u dënua me 12 vite burg.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthen shtylla e tensionit të lartë në Krujë, furnizonte me energji jugun e vendit
Vjedhin një makinë dhe një sevis kompjuterash, pranga 2 autorëve (Emrat) »
Article Logic
Execution time: 0.011422157287598
array(1) { ["section"]=> string(112) "merret-vendimi-per-te-riun-qe-ekzekutoi-me-plumba-ne-lokal-shokun-ja-sa-vite-burg-do-beje-fabian-mucollari-68418" }