Merrte frymë me respirator, këngëtari amerikan ndërron jetë nga koronavirusi

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 17:26 02-04-2020 Merrte frymë me respirator, këngëtari amerikan ndërron jetë nga koronavirusi

Koronavirusi i ka marrë jetën këngëtarit amerikan, Adam Schlesinger i grupit Fountains of Ëayne. Këngëtari dhe kitaristi ndërroi jetë në moshën 52-vjeçare në një spital në Neë York.

Adam Schlesinger po trajtohej për koronavirus dhe merrte frymë me anë të një respiratori.

Ka qenë Chris Carrabba i grupit Dashboard Confessional, që dha lajmin e vdekjes dhe shprehu dhimbjen për humbjen e mikut të tij.

 ‘Shoku im i dashur Adam Schlesinger ka ndërruar jetë nga Covid-19. Duhet ta marrim seriozisht këtë. Njerëzit po sëmuren dhe po vdesin. Është e vështirë të qëndrosh mbyllur por jetët duhet të shpëtohen. Kujdesuni për njëri-tjetrin. U prehsh në paqe, miku im i dashur’, shkruan Chrus

Kujtojmë që Schlesinger fitoi çmime Emmy dhe Grammy për punën e tij në kolonat zanore të filmave Crazy Ex Girlfriend dhe A Colbert Christmas.  

Webp.net-resizeimage-43.jpgadam-schlesinger-songs.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093269348144531
array(1) { ["section"]=> string(82) "merrte-fryme-me-respirator-kengetari-amerikan-nderron-jete-nga-koronavirusi-201096" }