Mes 78 artistëve nga e gjithë bota, Viktor Zhusti merr çmimin e rëndësishëm në Irak

Publikuar tek: kulture-art, më 20:12 08-10-2019 Mes 78 artistëve nga e gjithë bota, Viktor Zhusti merr çmimin e rëndësishëm në Irak

Ditën e djeshme në Irak është mbajtur “Festivali i Filmit”.

Në të morën pjesë 154 filma nga 78 shtete të botës, mes tyre dhe filmi shqiptar “Delegacioni”.

Kjo ceremoni nuk kaloi pa u vënë re, pasi aktori shqiptar, Viktor Zhusti u vlerësuar me çmimin e rëndësishëm.

Në “Slemani International Film Festivl”, Viktori u shpall si aktori më i mirë.

Kujtojmë që në këtë film Viktor Zhusti interpreton personazhin kryesor, që është një intelektual i burgosur, që nuk pranon lojën e pushtetit por preferon sakrificën në vend që të kthehet në vegël të tyre.

auto_72179700_3022143471136368_7294293604774707200_n1570529116.jpgauto_dele-11570529189.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0079247951507568
array(1) { ["section"]=> string(89) "mes-78-artisteve-nga-e-gjithe-bota-viktor-zhusti-merr-cmimin-e-rendesishem-ne-irak-181288" }