Mes librave dhe topit, udhëtimi i Modriç deri në gjysmëfinalen e Kupës së Botës (FOTO)

Publikuar tek: sport, më 20:26 11-07-2018 Mes librave dhe topit, udhëtimi i Modriç deri në gjysmëfinalen e Kupës së Botës (FOTO)

Luka Modriç do të luajë në mbrëmje gjysmëfinalen e Kupës së Botës ndaj Anglisë. Nëse Kroacia është këtu, padyshim që është komplet merita e tij.

UEFA në një postim në rrjetet sociale, ka një dedikim të veçantë për 32 vjeçarin. Në moshë të vogël, lojtari ka treguar se pas shkollës menjëherë dilte dhe luante me shokët. 

“Pas shkollës dilja dhe luaja me shokët e mi. Kjo më bënte shumë të lumtur, pasi çdo ditë mësoja diçka të re”, është shprehur Modriç.

Në karrierën e tij lojtari ka fituar thuajse gjithçka me fanellën e Real Madrid dhe është një nga lojtarët kryesor të suksesit të kampionëve të Europës në 3 sezonet e fundit.

0o'.png

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093469619750977
array(1) { ["section"]=> string(90) "mes-librave-dhe-topit-udhetimi-i-modric-deri-ne-gjysmefinalen-e-kupes-se-botes-foto-127577" }