Mesazhi i Ballist Morinës për serbët përpara se të arrestohej: Nuk ju urrej, por e kaluara na lëndon

Publikuar tek: sport, më 23:57 19-10-2015 Mesazhi i Ballist Morinës për serbët përpara se të arrestohej: Nuk ju urrej, por e kaluara na lëndon

Është ndoshta shqiptari më i urryer në Serbi, por Ballist Morina nuk ka të njejtën ndjenjë për kombin serb.

Pak orë përpara se ai të arrestohej nga policia shqiptare, Ballist Morina ka qenë pjesë e dokumentarit “Armë, dronë dhe djegia e flamujve”, ku ka folur për “aventurën” e Beogradit dhe përgatitjet e tij për ndeshjen Shqipëri-Serbi.

Në dokumentar ai i është drejtuar me një mesazh edhe popullit serb: “Dua t’i them popullit serb se nuk i urrej ata, vërtet nuk i urrej, por e kaluara jonë na lëndon.”

Morina i tregon gazetarit armën që mbante me vete, sipas tij për t’u mbrojtur për shkak të kërcënimeve.

Lexo edhe: Publikohet dokumentari britanik ku Ballisti tregon armën, pak orë më pas u arrestua (Video)

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkëmbi-Partizanit: Nuk i fal 145 milionë lekë
“Loro Boriçi” do të inagurohet nga Maradona? »
Article Logic
Execution time: 0.0090420246124268
array(1) { ["section"]=> string(104) "mesazhi-i-ballist-morines-per-serbet-perpara-se-te-arrestohej-nuk-ju-urrej-por-e-kaluara-na-lendon-23502" }