Mesazhi i çuditshëm i deputetit të PS, për Ramën? Citon Cruz: Nuk erdha në pushtet për karrige, jap dorëheqjen!

Publikuar tek: politike, më 22:44 18-05-2019 Mesazhi i çuditshëm i deputetit të PS, për Ramën? Citon Cruz: Nuk erdha në pushtet për karrige, jap dorëheqjen!

Pasditen e sotme kryeministri i Austrisë Sebastian Kurz ka thirrur zgjedhje të parakohëshme pas dorëheqjes së zv.kryeministrit, pas një skandali përgjimi të publikuar në mediat gjermane.

Në njoftimin e tij, Kruz u shpreh se nuk kishte ardhur në pushtet për karrige ndaj jepte dorëheqjen dhe thërriste zgjedhje të parakohëshme. Mirëpo këtë citim të kryeministrit austriak e ka postuar dhe deputeti socialist Fate Velaj, ama a është ky një mesazh për Ramën?

Në këtë kohë protestat thirrjet për ikjen e kryeministrit kanë qenë të shumta, ndërsa në media kanë qarkulluar zëra se dhe shumë socialistë janë kundër Ramës.

Citimi i shpërndarë nga Fate Velaj:

'...Une nuk erdha ne pushtet per karrigen time. As per te permbushur nje ego. Erdha per te dhene ndihmesen per Austrine por, une nuk mund te qendroj ne pushtet ne kete situate prandaj, sot, jap doreheqjen dhe therrase zgjedhje te parakohshme', Sapo e tha Sebastian Kurz.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024233102798462
array(1) { ["section"]=> string(113) "mesazhi-i-cuditshem-i-deputetit-te-ps-per-ramen-citon-cruz-nuk-erdha-ne-pushtet-per-karrige-jap-doreheqjen-164821" }