Mesazhi i kancelares Merkel për Shqipërinë (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 13:13 08-12-2015

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka dhënë dhënë një mesazh për shqiptarët ditën e sotme për përvjetorin e 25-të të protestave studentore në Shqipëri.

Kancelarja gjermane Merkel ka dërguar një video-mesazh me rastin e 25 vjetorit të protestave studentore të 8 dhjetorit 1990.

“Shqipëria ka kaluar tashmë me sukses faza të rëndësishme në rrugën e saj drejt Bashkimit Evropian. Për të ardhmen vlen arritja e reformave të mëtejshme dhe përmirësimi i perspektivave për të rinjtë në Shqipëri.”, u shpreh kancelarja. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092298984527588
array(1) { ["section"]=> string(54) "mesazhi-i-kancelares-merkel-per-shqiperine-video-27234" }