Mesazhi i Pochettino para ndeshjes: Shkojmë në 'Etihad Stadium' për të fituar

Publikuar tek: sport, më 23:49 15-12-2017 Mesazhi i Pochettino para ndeshjes: Shkojmë në 'Etihad Stadium' për të fituar

Trajneri i Tottenham, Mauricio Pochettino ka deklaruar para ndeshjes me Manchester City që shkon në Manchester vetëm për të fituar.

 Mauricio Pochettinou shpreh se: "Ne po luajmë kundër ekpit më të mirë në Europë që është në formë më të mirë. Kjo është një ndeshje e madhe  dhe ne do të shkojmë të luajmë sipas mënyrës që ne besojmë se do të fitojmë", raporton BBC Sport.

Manchester City kryeson premier ligën angleze me 11 pikë diferencë nga vendi i dytë  dhe 18 pikë diferencë nga vendi i katërtët, ku ndodhet aktualisht Totenham.

Ndeshja midis Manchester City dhe Totenham do të luhet ditën e shtunë në orën 18:30. /newsbomb.al.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015121936798096
array(1) { ["section"]=> string(81) "mesazhi-i-pochettino-para-ndeshjes-shkojme-ne-etihad-stadium-per-te-fituar-103256" }