Mesazhi i presidentes së KE, Von der Leyen: SHBA u kthye. Dhe Evropa qëndron e gatshme t'i japim jetë të re aleancë sonë

Publikuar tek: bota, më 11:10 20-01-2021 Mesazhi i presidentes së KE, Von der Leyen: SHBA u kthye. Dhe Evropa qëndron e gatshme t'i japim jetë të re aleancë sonë Presidentja e KE, Ursula von der Leyen

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, thotë se Evropa është gati të rilidhet një partner të vjetër si SHBA.

Përmes një postimi në Twitter, Leyen thotë se BE është e gatshme të bashkëpunojë me presidentin e ri Joe Biden, i cili ka deklaruar se lëvizja e parë në planin ndërkombëtar do të jetë ribashkimi i SHBA në Marrëveshjen e Parisit.

“Shtetet e Bashkuara janë kthyer. Dhe Evropa qëndron e gatshme.

Të rilidhemi me një partner të vjetër dhe të besuar, t'i japim jetë të re aleancës sonë të dashur.

Unë pres që të punojmë së bashku me Joe Biden”, shkruan presidentja e KE, Leyen. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Në fjalën e lamtumirës, Presidenti Trump uron administratën e re
Shfaqet për herë të parë pas disa muajsh i “zhdukur” miliarderi kinez Jack Ma »
Article Logic
Execution time: 0.016975164413452
array(1) { ["section"]=> string(124) "mesazhi-i-presidentes-se-ke-von-der-leyen-shba-u-kthye-dhe-evropa-qendron-e-gatshme-t-i-japim-jete-te-re-aleance-sone-235684" }