Mesazhi për ISIS / Bosët siçilian të mafias në New York: Mos e çoni ndër mend të sulmoni

Publikuar tek: bota, më 19:19 22-11-2015 Mesazhi për ISIS / Bosët siçilian të mafias në New York: Mos e çoni ndër mend të sulmoni Pjestar i familjes Gambino, shoqërohet nga agjentët e FBI

Disa nga mafiozët më të njohur të New York-ut janë shprehur të gatshëm për të mbrojtur të gjitha lagjet kundër sulmeve të ISIS.

Kokat e familjeve siçiliane të mafias në SHBA, kanë deklaruar se nëse ISIS do të tentojë të sulmojë New York-un, do ta pësojë shumë keq.

Giovanni Gambino, një nga figurat kyçe në familjen mafioze Gambino, ka thënë se shpesh herë policia amerikane si dhe shërbimet informative e kanë të pamundur të ndalojnë në kohë sulmet terorriste, kjo për shkak të mungesës të të infilturarve në terren.

“Bota e gjithë ndihet e kërcënuar por të gjithë ata që jetojnë në lagjet e Neë York-ut dhe që kanë lidhje me siçilianët, duhet të ndihen të sigurtë”, ka thënë ai për “NBC”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011503934860229
array(1) { ["section"]=> string(91) "mesazhi-per-isis-boset-sicilian-te-mafias-ne-new-york-mos-e-coni-nder-mend-te-sulmoni-26043" }