MESAZHI: Terror në Elbasan, ja banda që tromaks qytetarët

Publikuar tek: fcb-bomb, më 22:57 11-09-2017 MESAZHI: Terror në Elbasan,  ja banda që tromaks qytetarët

Ish-kryeministri Sali Berisha ditën e sotme ka publikuar një mesazh të dërguar nga qytetarët e Elbasanit në lidhje me një bandë që po i kërcënon.

Berisha ka publikuar mesazhin e plotë të qytetarit, në të cilin shkruhet se band "Suel Celes" çdo ditë bën terror në Elbasan.

Mesazhi i plotë:

Elbasani ne terror dhe meshiren e bandave te Norieges dhe Lal Qazimit!

Lexoni mesazhet e qytetarve dixhital!

"Prsh i nderuar z.Sali berisha 
Doja te beja nje denoncim ke ju
Sepse ke.organet ligjzbatuese nuk kemi besim se jan te lidhura thell me krimin un jam nje qytetare e elbasanit ka disa dit qe banda e Suel Celes ben terror ne elbasan disa dit me par ato goditen nje shofer makine vetem pse i preu rrugen me makin ato levizin te armatosur ne elbasan pa iu dridhur qerpiku fare kjo ndodh sepse ato i kan shpatullat e ngrohta nga kryeministri jon i zhytur ne korrupsion ato se kan per gjr te vrasin noriega yn dergon fnsh dhe shqiponjat ne elbasa n po ato kalojn me makina te blinduar dhe te armatosur nen hunden e policis dhe policia mban nje sy mbyllur dhe nje vesh shurdher ke policia shtetit skemi besim te gjith e dim qe shefat e policis ne elbasan jan te lidhur me krimin zoti berisha elbasanin e kan pushtuar bandat e qazim sejdinit qe kontrollohen nga kryeministri yn qe ne lajme thot se do luftojm krimin e organizuar po kjo eshte nje genjeshter e rradhes ne qytetin ton eshte bere pabanueshme ktu fitojn vtm miqte e norieges te gjith e din qe votat e ps u moren me dhun dhe lek zoti sali berisha un kam qen dhe do jem nje demokrate pavaresisht kercenimeve dhe shantazheve per dhenie vote me dhun kemi shum besim ke ju sepse fjala jon nk bie ne vesh te shurdher JU LUTEM ANONIM respekt i nderuar Z.Sali Berisha."

-- "Prsh i nderuar doktor berisha un qe po ju shkruaj jam nje qytetare e elbasanit dua te denoncoj ke ju per banden cela se ne polici skemi besim se te gjitj mbajn krahun e mafias shteterore prandan po denoncojm ke ju zoti berisha banda e suelit dhe lal qazimit kan disa dit qe dalin te armatosur ne syt te njerezve dhe se kan problem ju eshte futur frika njerezeve kemi frik te dalim ne rrug apo te shkojm ne pun se te ze ndonje plumb qorr elbasani eshte teritori lales dhe i celajve qe nuk pyesin per policin kur shkon per te bere pazaret ke markata ato qendrojn te armatosur dhe votat ne elbasan u moren me dhun me ane te bandave zoti berisha u drejtova ke ju sepse kam besim te beni dicka te parandaloni kto banda qe cdo dit me shum do shtohen mos rrezikohen jet njerezish ju flm"

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024916172027588
array(1) { ["section"]=> string(61) "mesazhi-terror-ne-elbasan-ja-banda-qe-tromaks-qytetaret-92003" }