Meshkujve iu intereson më shumë zgjuarsia se sa format e femrave

Publikuar tek: bota, më 17:33 25-05-2015 Meshkujve iu intereson më shumë zgjuarsia se sa format e femrave

Sipas një studimi të bërë nga Universiteti i Kembrixhit, meshkujt vlerësojnë më shumë zgjuarsinë se sa madhësinë e të pasmeve të një femre, kur janë në kërkim të një lidhje serioze.

Biologu evolucionar David Bainbridge, u shpreh se kjo lidhet me faktin se një femër e zgjuar ka më shumë gjasa të jetë një nënë e përgjegjshme në të ardhmen. Sipas tij, kjo tregon edhe se femra është rritur nga prindër inteligjent të cilët janë kujdesur për të gjatë fëmijërisë.

Ai tha se as këmbët e gjata nuk i tërheqin meshkujt në kërkim të një bashkëshorteje, por vlerësojnë tiparet simetrike, gjë që tregon se partnerja është e re, e shëndetshme dhe ka gjene të qëndrueshme.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012611150741577
array(1) { ["section"]=> string(70) "meshkujve-iu-intereson-me-shume-zgjuarsia-se-sa-format-e-femrave-11940" }