Mesi kërkon kupën e botës, por i druhet këtyre kombëtareve

Publikuar tek: sport, më 22:34 08-11-2017 Mesi kërkon kupën e botës, por i druhet këtyre kombëtareve

Kupa e Botës në Rusi besohet të jetë shansi i fundit për Lionel Mesin për të fituar një trofe botëror.

Por pavarsisht se skuadar që ai udhëheq Lionel Messi, i druhet disa skuadrave. Ai shpreson te evitoje Spanjen, Brazilin, Gjermaninë dhe Franvën në turin e parë të Kupës se botës.

 “Kandidatët? Spanja, Brazili, Gjermania…Franca. Mendoj se per momentin keto janë seleksionet që më  kanë bërë më shumë përshtypje, pasi kanë dhe shumë kualitete”, deklaroi të mërkuren për TyC Sports Lionel Mesi.

Por në turin e parë të botërorit, Mesi ka thënë se dëshiron që të evitojë skuadrën spanjolle që në këtë periudhë është duke kaluar një moment shumë të mirë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03645396232605
array(1) { ["section"]=> string(63) "mesi-kerkon-kupen-e-botes-por-i-druhet-ketyre-kombetareve-98880" }