Mesila Doda del në krah të Monikës, replikon ashpër me komentuesen

Publikuar tek: aktualitet, më 08:58 25-07-2017 Mesila Doda del në krah të Monikës, replikon ashpër me komentuesen

Ditën e djeshme, Ilir Meta ka marrë zyrtarisht postin e Presidentit të Shqipërisë, por bashkëshortja e tij  ka refuzuar te jetë Zonja e Parë, duke mbajtur kështu postin e kreut të LSI-së.

Ky qëndrim është komentuar më së shumti negativisht, sidomos në rrjetet sociale. Në një koment një anëtare e PDIU-së ka thënë një shprehje popullore “Ç’e do mall, e ç’e do gjënë kur ske grua për të qënë. Ia dedikoj Presidentit të ri.”

Ky koment nuk është pritur mirë nga kundërshtarja politike, njëherazi mikesha e Kryemadhit, MesilA Doda. Ajo ka replikuar me komentuesen duke i thënë se “ Të kam dëgjuar shumë herë e nuk të kam thënë gjë, sepse besoj se bindjet politike janë personale por… Mona nuk është ajo që thua, e ti je grua vetë ndaj kujdes kur shprehesh për një grua tjetër.”

Për zgjedhjen e Monika Kryemadhit, presidenti e ka kaluar më me sportivitet dhe të qeshur duke u shprehur se Mona nuk vihet kollai në rresht.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011131048202515
array(1) { ["section"]=> string(71) "mesila-doda-del-ne-krah-te-monikes-replikon-ashper-me-komentuesen-87254" }