Mësim online në kohë pandemie, Arben Malaj ndërhyn në mes të emisionit dhe zbulon detajin e ligjit për Arsimin e Lartë: Ajo diplomë nuk njihet asgjëkundi!

Publikuar tek: aktualitet, më 23:20 01-12-2020 Mësim online në kohë pandemie, Arben Malaj ndërhyn në mes të emisionit dhe zbulon detajin e ligjit për Arsimin e Lartë: Ajo diplomë nuk njihet asgjëkundi! Arben Malaj

Si pasojë e rritjes së numrit të infektimeve, Ministria e Arsimit në bashkëpunim me atë të Shëndetësisë vendosen që duke nisur nga sot, mësimi të zhvillohet online.  

Por duket se kjo do të sjellë një problematike të re për ata studentë që këtë vit diplomohen.

Në një ndërhyrje të tij në emisionin "Opinion", Arben Malaj, ish ministri i Ekonomisë dhe Financave i ka kujtuar një detaj panelit në studio mbi ligjin e Arsimit të Lartë.

Sipas tij diplomimi online nuk njihet asgjëkundi,fakt që është pohuar nga shefi i departamentit të gazetarisë, Mark Marku.

Fevziu: Ndërhyn Arben Malaj dhe më thotë; ndjesë thotë ligji i Arsimit të Lartë e ndalon diplomimin online, madje nuk njihen as diplomat e studentët që kanë studiuar online jashtë.

Marku: Po është e vërtetë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Paralajmërimi i Silva Binos: Nuk e kemi kaluar më të keqen, nesër mblidhemi me Komitetin për hapat e radhës
Situata e rënduar nga COVID, ministrja Kushi: Ekziston edhe skenari për të mbyllur shkollat, ne i kemi përgatitur që në fillim të vitit… »
Article Logic
Execution time: 0.010087013244629
array(1) { ["section"]=> string(158) "mesim-online-ne-kohe-pandemie-arben-malaj-nderhyn-ne-mes-te-emisionit-dhe-zbulon-detajin-e-ligjit-per-arsimin-e-larte-ajo-diplome-nuk-njihet-asgjekundi-229839" }