Mësoni si do të jetë moti ditën e sotme

Publikuar tek: aktualitet, më 06:54 24-03-2018 Mësoni si do të jetë moti ditën e sotme Foto ilustruese

Ditën e sotme priten reshje të dobëta.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, në një pjesë të qarqeve reshjet do të jenë lokalisht mesatare.

Në Vlorë mund të shoqërohen edhe me shtrëngata (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Priten edhe reshje në formë dëbore në zonat malore, që në Veri do të zbresin deri në 200 m, ndërsa në Jug deri në 600 m mbi nivelin e detit (në zona të kufizuara edhe më poshtë se këto nivele).

TEMPERATURAT
Sot (e shtunë, dt.24) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 4 / 12 °C
në vendet e ulëta: 3 / 12 °C
në vendet malore: -5 / 7 °C

ERA
Sot (e shtunë, dt.24) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në Veri dhe në bregdet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Parashikimi i motit për nesër dhe rreziku nga përmbytjet: Rënie në nivelin e lumenjve por...
Ndodh në Tiranë/ Ndiqet nga policia i riu me BMW luksoze, habit policinë pasi ndalohet: Nuk ju pashë »
Article Logic
Execution time: 0.012254953384399
array(1) { ["section"]=> string(46) "mesoni-si-do-te-jete-moti-diten-e-sotme-114321" }