Mësoni si ta kuptoni se “Iphone” juaj është fals, kujdes mund të jeni mashtruar

Publikuar tek: bota, më 19:46 22-09-2017 Mësoni si ta kuptoni se “Iphone” juaj është fals, kujdes mund të jeni mashtruar

“Iphone” një markë mjaft e pëlqyer por së fundmi po konkurohet në treg nga matrkat e tjera. Mirëpo  së fundmi kanë qarkulluar mjaft raste, ngaa persona të cilët janë mashtruar dhe në vend të një telefoni real kanë marrë një fals.

Nëse dëshironi të kuptoni kur një iPhone është origjinal apo fals, duhet ta kontrolloni numrin e tij serik.

Për ta kontrolluar numrin serik, ju mund të:

Shkoni në Settings
Më pas të shkoni në General
Pastaj tek About
Rrëshqisni poshtë dhe kontrollojeni numrin serik (Serial Number)
Shënoni numrat dhe kontrollojeni vërtetësinë e tyre KETU.
Vendosni numrin serik.
Nëse thotë se numrat janë jovalid, atëherë iPhone i juaj është fals.

Nëse ju del mesazhi që thotë “Na vjen keq por ky numër serik nuk është valid”, atëherë ka shumë gjasa që celulari juaj të jetë fals. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Merkel bëhet gati për një mandat të katërt në Gjermani
Një në dy gjermanë kërkon largimin e Merkelit »
Article Logic
Execution time: 0.011386156082153
array(1) { ["section"]=> string(82) "mesoni-si-ta-kuptoni-se-iphone-juaj-eshte-fals-kujdes-mund-te-jeni-mashtruar-93331" }