‘Messenger’ apo ‘WhatsApp’? Ja cili është aplikacioni që përdorin më shumë shqiptarët

Publikuar tek: aktualitet, më 18:04 02-01-2019 ‘Messenger’ apo ‘WhatsApp’? Ja cili është aplikacioni që përdorin më shumë shqiptarët

Nga një sondazh i kryer nga  “Similarweb” në lidhje me përdorimin e apikacioneve teknologjike, ka rezultuar që shqiptarët komunikojnë më tepër përmes aplikacionit ‘Messenger’ të ‘Facebook’.

Ndonëse  viteve të fundit, përdorimi i ‘Facebook’ ka rënë ndjeshëm dhe ‘Instagram’ ka fituar më shumë vend në treg.

Ndërkohë rrjeti social i dytë më i përdorur është Whatsapp.

WhatsApp është aplikacioni numër një i përdorur në 107 vende të botës, sipas një raporti të ri në fushën e teknologjisë 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Banorët e Unazës do fitojnë', Balliu nga protesta: Presim përshkallëzime
TRAGJEDI në familje, burri vret gruan dhe kunatën në Ballsh »
Article Logic
Execution time: 0.01313591003418
array(1) { ["section"]=> string(87) "messenger-apo-whatsapp-ja-cili-eshte-aplikacioni-qe-perdorin-me-shume-shqiptaret-147296" }