Messi refuzon “Kupën” si lojtari më i mirë i ndeshjes me Paraguajn

Publikuar tek: sport, më 09:37 16-06-2015 Messi refuzon “Kupën” si lojtari më i mirë i ndeshjes me Paraguajn Lionel Messi

Ndodh që edhe një lojtar i madh si Lionel Messi të refuzojë marrjen e një çmimi. Ai u shpall lojtari i ndeshjes në barazimin 2 me 2 me Paraguajn, në ndeshjet e Kupës së Amerikës. 

Por ylli i Barcelonës, edhe pse ishte lojtar kyç në këtë ndeshje, nuk ka qenë fare i kënaqur me rezultatin dhe mënyrën sesi ekipi i tij humbi avantazhin prej dy golash.

Një përfaqësues i MasterCard shkoi në dhomat e zhveshjes për ti dhënë shpërblimin dhe për të informuar 27 vjeçarin të merrte kupën e lojtarit më të mirë, por ky i fundit e ka refuzuar.

Çmimi i refuzuar nga lojtari i Argjentinës, iu dha më pas dy golashënuesve të Paraguajt. Sot Argjentina luan kundër Uruguajnt në ndeshjen e dytë të grupit B.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024925947189331
array(1) { ["section"]=> string(70) "messi-refuzon-kupen-si-lojtari-me-i-mire-i-ndeshjes-me-paraguajn-13713" }