Mësuesi hap zjarr dhe vret 6 kolegët e tij, brenda ambientit të shkollës, plagos dhe 2 të tjerë

Publikuar tek: bota, më 15:01 11-02-2016 Mësuesi hap zjarr dhe vret 6 kolegët e tij, brenda ambientit të shkollës, plagos dhe 2 të tjerë

Një mësues ka hapur zjarr, ndaj kolegëve të tij në shkollën ku jepte mësim. 6 persona kanë humbur jetën, ndërsa 2 të tjerë janë të plagosur nga sulmi i mësuesit të armatosur.

Kjo ngjarje ka ndodhur në Jazan të Arabisë Saudite. Mediat lokale raportojnë se ai ka pasur konflikte me drejtorin e shkollës, por ende nuk janë mësuar shkaqet e ngjarjes.

Ndërkohë BBC-ja raporton se policia ka arrestuar mësuesin të armatosur, ndërsa ka rrethuar vendngjarjen dhe ka filluar hetimet për zbardhjen e sulmimit ndaj kolegëve të tij. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Të gjithë në këmbë për Ezio Bosson në Sanremo, i prekur nga një sëmundje por asgjë s'e pengoi të dhuronte këtë spektakël (Video)
Protestë në burg, humbin jetën mbi 40 persona, disa arratisen »
Article Logic
Execution time: 0.011688947677612
array(1) { ["section"]=> string(99) "mesuesi-hap-zjarr-dhe-vret-6-koleget-e-tij-brenda-ambientit-te-shkolles-plagos-dhe-2-te-tjere-32314" }