Mësuesi në Korçë me sinqeritet të tepruar: Jam në punë falë Partisë Socialiste (Video)

Publikuar tek: politike, më 19:06 19-02-2016

Pasi mori teserën e anëtarsimit në Partinë Socialiste, një mësues në qytetin e Korçës, gjatë fjalës së tij falënderuese, është shprehur se punën e ka falë PS-së.

“Quhem Mateo Zguro, jam në punë prej pak a shumë një viti falë Partisë Socialiste...dhe kjo falë reformave që ka ndërmarë”, ka thënë mësuesi përballë kryeministrit Rama ndërsa në sallë kanë shpërthyer të qëshurat. I ndjerë në vështirësi ai më pas thotë "E o pse çfarë thashë, falë Partisë Socialiste thashë", pas ndërhyrjes nga Rama: "Lereni ta thotë deri në fund se nuk është ashtu siç e kujtoni".

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094089508056641
array(1) { ["section"]=> string(89) "mesuesi-ne-korce-me-sinqeritet-te-tepruar-jam-ne-pune-fale-partise-socialiste-video-33026" }