Mësuesja e papunë nuk rri “duarkryq”, bën gjestin frymëzues

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:50 06-09-2016 Mësuesja e papunë nuk rri “duarkryq”, bën gjestin frymëzues

Një gjest frymëzues ky i një mësueseje të dalë në pension e cila është papunë por jo pa shpresë, vullnet e kurajo.

Ajo ka shkruar në një letër kërkesën e saj për t’u punësuar, bashkangjitur me disa të dhëna mbi arsimimin dhe kualifikimin e saj dhe njoftimin e ka ngjitur në shtyllë.

“Të tillë njerëz të japin kurajo dhe shembull.
Nuk ka rendesi si dhe çfarë publikon në këtë leter të zhubravitur, por vullneti dhe inisiativa!
Prandaj një mbeshtetje edhe nga ju, nëse dëgjoni dikë që ka nevojë për të tillë shërbim”, shkruan profesor Isidor Koti.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010138034820557
array(1) { ["section"]=> string(62) "mesuesja-e-papune-nuk-rri-duarkryq-ben-gjestin-frymezues-52056" }