Mësuesja shqiptare në Ulqin nxjerr foton e fëmijëve duke bërë shqiponjën me duar, ‘plasin’ reagimet

Publikuar tek: rajon, më 23:53 28-11-2020 Mësuesja shqiptare në Ulqin nxjerr foton e fëmijëve duke bërë shqiponjën me duar, ‘plasin’ reagimet Fëmijët duke bë me duar shqiponjën në Ulqin

Florinda Basha, mësuesja e shkollës “Boshko Strugar” në Ulqin, ka publikuar ditën e sotme në rrjete sociale fotografinë e nxënësve të saj në klasë të cilët kanë bërë me duar simbolin e shqiponjës me rastin e festës së 28 Nëntorit.

Ky gjest ka ngjallur reagime të shumta në radhët e politikës, por jo vetëm.

Partia Popullore Socialiste ka kërkuar reagimin e ministrit të Arsimit, Damir Shehoviq, pasi e konsideron veprimin si keqpërdorim të fëmijëve për qëllime politike, raporton media Vijesti.

“Është e vërtetë se Dita e Flamurit dhe Dita e shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë është një prej datave më të rëndësishme të popullit shqiptar, por keqpërdorimi i fëmijëve për qëllime politike është i pa tolerueshëm”, thuhet në një njoftim të kësaj partie.

Reagime të shumta pasur edhe në rrjetet sociale, ndërsa drejtori i shkollës, Miodrag Androviq, ka thënë se nuk sheh në të ndonjë gjë të kontestueshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Make-upi’ i bën gropën shqiptares në Itali, përfundon në polici për një krem fytyre
E trishtë, Covidi i merr jetën një tjetër mjeku shqiptar »
Article Logic
Execution time: 0.0095100402832031
array(1) { ["section"]=> string(103) "mesuesja-shqiptare-ne-ulqin-nxjerr-foton-e-femijeve-duke-bere-shqiponjen-me-duar-plasin-reagimet-229491" }