Meta-Chountis: Marrëdhëniet shqiptaro-greke të rëndësishme për stabilitetin rajonal

Publikuar tek: politike, më 20:45 23-02-2015 Meta-Chountis: Marrëdhëniet shqiptaro-greke të rëndësishme për stabilitetin rajonal

Kreu i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta ka pritur sot në një takim ministrin e Jashtëm Plotësues të Greqisë z. Nikolaos Chountis i cili viziton Tiranën në kuadër të takimit të Ministrave të Jashtëm të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Jug-Lindore (SEECP).

Gjatë takimit me Chountis, Meta vuri në dukje se Shqipëria e konsideron Greqinë si një partner të rëndësishëm strategjik në rajon dhe në Bashkimin Evropian, dhe në këtë drejtim vlerësoi mbështetjen e vazhdueshme të vendit fqinj në procesin e integrimit evropian të Shqipërisë.

Chountis ka theksuar  se qeveria e re greke e ndjek përshpejtimin e integrimit evropian të vendeve të rajonit me vëmendje të veçantë, duke i konsideruar marrëdhëniet greko-shqiptare në këtë kuadër si shumë të rëndësishme për sigurinë dhe stabilitetin e tërë rajonit.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0089578628540039
array(1) { ["section"]=> string(87) "meta-chountis-marredheniet-shqiptaro-greke-te-rendesishme-per-stabilitetin-rajonal-4240" }