Meta dërgon Leskajn në konferencën e kryeparlamentarëve në New York

Publikuar tek: politike, më 10:45 03-09-2015 Meta dërgon Leskajn në konferencën e kryeparlamentarëve në New York Valentina Leskaj, nenkryetare e Kuvendit

Ka qenë zëvendëskryetarja e Kuvendit Valentina Leskaj ajo që ka shkuar në konferencën e kryeparlamentarëve në Neë York dhe jo kreu i Kuvendit Ilir Meta.

Nuk ka ndonjë reagim zyrtar nga zyra e Kuvendit lidhur me arsyen se pse është zgjedhur të shkojë Leskaj në këtë konferencë kryeparlamentarësh. Sakaq, Leskaj ka thënë nga New York-u se Kuvendi i Shqipërisë po pëson një transformim rrënjësor.

Leskaj u zgjodh nënkryetare e Kuvendit fill pas zgjedhjeve lokale, pas dorëheqjes së kreut të PBDNJ-së Vangjel Dule.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096440315246582
array(1) { ["section"]=> string(73) "meta-dergon-leskajn-ne-konferencen-e-kryeparlamentareve-ne-new-york-19850" }