Meta falenderon ekipin izraelit: MIrënjohës që na ndihmuat për shtëpitë e dëmtuara nga tërmeti

Publikuar tek: aktualitet, më 12:08 10-12-2019 Meta falenderon ekipin izraelit: MIrënjohës që na ndihmuat për shtëpitë e dëmtuara nga tërmeti

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka pritur sot në një takim ekipin e specialistëve izraelitë, që kanë ardhur në ndihmë shqiptarëve prej ditës kur ra tërmeti tragjik i 26 nëntorit.

Ai ka publikuar në ‘Facebook’ disa foto, ku tregon se ndihet i nderuar.

Njëkohësisht, Meta shpreh mirënjohjen Izraelit dhe ekspertëve të tij ushtarakë! Shalom

‘I nderuar të prisja sot ekipin izraelit që i erdhi në ndihmë qytetarëve tanë duke vlerësuar dhe këshilluar për shtëpitë dhe ndërtesat e dëmtuara nga tërmeti. Thellësisht mirënjohës Izraelit dhe ekspertëve të tij ushtarakë! Shalom’, shkruan kreu i shtetit.

78850468_2667080316671558_2056349394076172288_o.jpg79080886_2667080236671566_4709141055461654528_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025666952133179
array(1) { ["section"]=> string(100) "meta-falenderon-ekipin-izraelit-mirenjohes-qe-na-ndihmuat-per-shtepite-e-demtuara-nga-termeti-188963" }