Meta feston me fëmijët e Prezës 1 Qershorin (Foto)

Publikuar tek: politike, më 12:32 01-06-2015 Meta feston me fëmijët e Prezës 1 Qershorin (Foto)

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta mori pjesë në aktivitetin e organizuar për Festën e 1 Qershorit në Kalanë e Prezës. Meta tha se politika duhet të angazhohet  për një të ardhme të ndritur për fëmijët, për një të ardhme sa më të gëzuar, për një të ardhme me mundësi të shkëlqyera.

 “Sot në 1 qershor ne të gjithë angazhohemi edhe për një të ardhme të ndritur për fëmijët e Prezës në mënyrë të veçantë, për një të ardhme sa më të gëzuar, për një të ardhme me mundësi të shkëlqyera në mënyrë që ata të arsimohen, të edukohen, por edhe ta shikojnë të ardhmen e tyre këtu në këtë mrekulli të jashtëzakonshme që ka krijuar natyra. Këtu ku janë të gjitha resurset që kjo zonë të jetë një nga zonat më të zhvilluara të gjithë vendit dhe këta fëmijë të jetojnë vërtetë me standarde evropiane në çdo aspekt të jetës së tyre. Gëzuar të gjithë fëmijëve dhe të gjithë prindërve”,tha  Meta.

Në këtë aktivitet Mata shoqërohej nga Zv. Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Nora Malaj.

2 1

3 1

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097169876098633
array(1) { ["section"]=> string(54) "meta-feston-me-femijet-e-prezes-1-qershorin-foto-12389" }