Meta feston themelimin e RD-së me Fahri Balliun, Mero Baze i ‘thumbon’ keq: Duhet t’ja thotë dikush...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 00:27 06-01-2018 Meta feston themelimin e RD-së me Fahri Balliun, Mero Baze i ‘thumbon’ keq: Duhet t’ja thotë dikush...

Presidenti Ilir Meta vetëm pak minuta më parë postoi në profilin e tij në facebook një foto ku shfaqet duke festuar me dy gazetarët Çim Peka dhe Fahri Balliu themelimin e RD-së.

Por kjo foto nuk mund të kalonte pa u komentuar. Është pikërisht gazetari i njohur, Mero Baze i cili në rrjetet sociale nuk ka nguruar të ironizojë këtë postim të Metës.

Mero Baze i ka kujtuar faktin Metës se po e feston datën e themelimit të RD-së pikërisht me Fahri Balliun, i cili në atë periudhë punonte në gazetën e pushtetit, “Zëri i Popullit”.

Baze me tone të forta ironie shkruan, “Meqe eshte pervjetori i RD presidentit duhet ti thote dikush se ajo u hap si shprese kunder gazetes ku punonte Fariu dhe perfundoi te kete simbol Fariun”.

Më poshtë postimi i Mero Bazes:

Screenshot_29.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093698501586914
array(1) { ["section"]=> string(102) "meta-feston-themelimin-e-rd-se-me-fahri-balliun-mero-baze-i-thumbon-keq-duhet-t-ja-thote-dikush-105597" }