Meta flet gjermanisht në studio dhe i habit të gjithë: Nuk dal dot në rrugë se më thonë... (E PLOTË)

Publikuar tek: politike, më 22:10 30-10-2020 Meta flet gjermanisht në studio dhe i habit të gjithë: Nuk dal dot në rrugë se më thonë... (E PLOTË) Ilir Meta

Presidenti i Republikës së Shqipërisë duke përmendur protestën e 2 majit të organizuar prej tij, tha se ata që dolën në shesh tani janë 10-fishuar, dhe se Rama do e marrë përgjigjen e duhur në 25 prill.

Ndërkohë, Meta foli gjermanisht në studion e "Zonë e Lirë" dhe tha: Alles zur richtigen Zeit (Çdo gjë në kohën e duhur).

Më tej, ai u shpreh se nuk del dot në rrugë sepse i kërkojnë që të shpërndajë parlamentin.

Meta: Nuk dal dot në rrugë se më thonë shpërndaje.

Çani: Më vijnë mesazhe më thonë ky duhet të jetë lideri i opozitës.

Meta: Unë sot jam lideri i shqipërisë jo i opoitës. S’më intereson të jem lideri i opozitës.

Curri: Nëse njerëzit nuk do motivohen të reagojnë fizikisht dhe shpirtërisht, pasi kodi e bën luftën jo të barabartë. Nuk ka zgjidhje tjetër veçse një reagim të fuqishëm.

Meta: Populli shqiptar në 25 prill do shkojë me muzikën e Avzi Nelës të votojnë. Do vendosin sovranitetin dhe do tregojnë që s’janë popull kavje, qw nuk iu ngrefet siç thotë ai, e keni dëgjuar e çfarë ka thënë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « S’përmbahet Meta: E bëj Ramën që të mos ketë vrimë ku të futet! Të bie dëshmor është krenari, jo si ai që ia marrin gratë të tjerët...
»
Article Logic
Execution time: 0.01146388053894
array(1) { ["section"]=> string(101) "meta-flet-gjermanisht-ne-studio-dhe-i-habit-te-gjithe-nuk-dal-dot-ne-rruge-se-me-thone-e-plote-225855" }