Meta fton eurodeputetët në presidencë, zbardhet ç’u diskutua mes tyre

Publikuar tek: politike, më 12:37 13-02-2018 Meta fton eurodeputetët në presidencë, zbardhet ç’u diskutua mes tyre

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit, deputetët Monica Macovei, Elly Schlein, Eduard Kukan dhe Vladimir Urutchev.

Kreu i Shtetit mirëpriti angazhimin e përtërirë të BE-së për të ofruar një perspektivë të sigurtë anëtarësimi për të 6 vendet e Ballkanit Perëndimor, dhe nga ana tjetër, siguroi për vokacionin solid evropian të qytetarëve shqiptarë dhe të gjithë përfaqësuesve politikë në vend.

Presidenti Meta theksoi rëndësinë dialogut politik ne funksion të ecurisë së prioriteteve kyçe në rrugën e reformave dhe të forcimit të sundimit të ligjit.

 28109206_10212078971391593_1140041060_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012050867080688
array(1) { ["section"]=> string(75) "meta-fton-eurodeputetet-ne-presidence-zbardhet-c-u-diskutua-mes-tyre-110097" }