‘Meta ka bërë atë që duhej’, Alibeaj: Merita e keqe i shkon Ramës

Publikuar tek: aktualitet, më 23:20 25-06-2019 ‘Meta ka bërë atë që duhej’, Alibeaj: Merita e keqe i shkon Ramës

Ish-deputetit i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i ftuar në emisionin ’Real Story’  ka komentuar qëndrimin e Presidentit Ilir Meta, i cili sipas tij ka bërë atë që duhej.

Alibeaj ka theksuar se për papërgjegjshmërinë për të ngritur shtet, meritën e ka Edi Rama që i theu të gjitha.

 ‘Atëherë kur situata ishte e tillë se zgjedhje nuk ka dhe jo vetëm kaq por do të ishte një hap kautizmi dhe shkon drejt rritjes së maturisë sociale kreu i shtetit ka bërë atë që duhej. Unë mund të them se tashmë shqiptarët dhe partnerët ndërkombëtarë tashmë shohin më mirë. Pyetja është a kemi ne një maturi të spektrit politik të këtij vendi. Papërgjegjshmeria për të ngritur shtet, dhe këtu ka meritë Edi Rama që i theu të gjitha, ka meritë për të keqen. Ne kemi bërë një kontribut historik për këtë vend’, tha Alibeaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12974500656128
array(1) { ["section"]=> string(68) "meta-ka-bere-ate-qe-duhej-alibeaj-merita-e-keqe-i-shkon-rames-169762" }