Meta komenton Byronë Kombëtare të Hetimit: ''Të respektohen parimet e Kushtetutës dhe të jetë efikase''

Publikuar tek: politike, më 18:34 10-02-2016 Meta komenton Byronë Kombëtare të Hetimit: ''Të respektohen parimet e Kushtetutës dhe të jetë efikase''

Ilir Meta komenton krijimin e Byrosë Kombëtare të Hetimit, krijimi i së cilës është vendosur sot. Për kreun e Kuvendit dhe të Lëvizjes Socialiste për Integrim ajo që është më e rëndësishme nga të gjitha është efikasiteti i saj.

Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta thekson se: ‘’E rëndësishme në lidhje me Byronë Kombëtare të Hetimit është që të respektohen parimet e Kushtetutës dhe të jetë efikase’’.

Më herët gjatë ditës kreu i Grupi Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili shprehu mbështetjen e LSI-së për krijimin e byrosë, duke theksuar vënien në funksion të saj.

Një ‘’Luftë’’ virtuale mes dy liderave në ‘’Facebook’’ ka patur sot edhe nga Rama dhe Basha.

 “Dikush duhet t'ia freskojë kujtesën publikut lidhur me ç'u deklarua deri dje për Byronë e Hetimit! Gënjeshtarë si këta s'bën më dot nëna jo!’’, shkruante Rama në profilin e tij.

Pas disa minutash, ka reaguar edhe Lulzim Basha:

“Votojmë që nesër draftin e dakordësuar sipas Venecias për Byronë e Hetimit! Por harroje se Opozita punon për sarajet e Surrelit’’.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093619823455811
array(1) { ["section"]=> string(104) "meta-komenton-byrone-kombetare-te-hetimit-te-respektohen-parimet-e-kushtetutes-dhe-te-jete-efikase-32244" }