Meta letër partive: Të ngrihet komisioni për reformën zgjedhore

Publikuar tek: politike, më 00:13 10-12-2015 Meta letër partive: Të ngrihet komisioni për reformën zgjedhore

Kreu i Kuvendit Ilir Meta u ka dërguar drejtuesve të grupeve parlamentare një letër ku u kërkon që të angazhohen për ngritjen e një komisioni për reformën zgjedhore.

Nuk jepen më shumë detaje lidhur me atë se çfarë u është kërkuar tjetër dhe çfarë propozon LSI lidhur me ndryshimet e Kodit Zgjedhor, por gjithsesi qëndrimi i kësaj force politike ka qenë se ndryshimet në ligj nuk duhen bërë në limitet parazgjedhore.

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Opozitës Lulzim Basha kanë shprehur më herët nevojën që ekziston për të ndërhyrë në Kodin Zgjedhor të Shqipërisë.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093979835510254
array(1) { ["section"]=> string(68) "meta-leter-partive-te-ngrihet-komisioni-per-reformen-zgjedhore-27381" }