Meta në Berlin takohet me ish-Kancelarin e Gjermanisë, Gerhard Schröder

Publikuar tek: politike, më 17:38 10-12-2015 Meta në Berlin takohet me ish-Kancelarin e Gjermanisë, Gerhard Schröder

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, njëkohësisht kryetar i Kuvendit të Shqipërisë mori pjesë në punimet e Kongresit të Partisë Socialdemokrate Gjermane (SPD) në Berlin.

Gjatë këtij aktiviteti Meta është takuar me ish-Kancelarin e Gjermanisë gjatë viteve 1998-2005, z. Gerhard Schröder, i cili ka përshëndetur Kongresin, si edhe me përfaqësues të lartë të SPD-së.

Kongresin e SPD-së e përshëndetën edhe Zv.Kancelari dhe Kryetari i SPD-s, z. Sigmar Gabriel, Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, z. Frank-Walter Steinmeier dhe Presidenti i Parlamentit Europian, z. Martin Schulz.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010445117950439
array(1) { ["section"]=> string(77) "meta-ne-berlin-takohet-me-ish-kancelarin-e-gjermanise-gerhard-schroeder-27449" }