Meta në Divjakë: Gjithë punonjësit e bujqësisë t’i sjellin këtu që të mësojnë si punohet

Publikuar tek: ekonomi, më 10:46 16-03-2015 Meta në Divjakë: Gjithë punonjësit e bujqësisë t’i sjellin këtu që të mësojnë si punohet Kreu i Kuvendit Ilir Meta dhe ministri i Bujqësisë Edmond Panariti në Divjakë

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta dhe ministri i Bujqësisë Edmond Panariti kanë marrë pjësë në inagurimin e një pike grumbullimi dhe eksportesh në Divjakë, të cilën Meta e mori si një shembull për kompanitë e tjera.

“Ne kemi qenë të gjithë para një viti dhe atëherë ishte një qendër modeste edhe pse lideri sa i takon grumbullimit dhe eksportit. Falë mbështetjes së bashkisë Divjakë , AZHBR-së dhe falë aftësisë manaxhuese të zotit Lika ne kemi një  situatë frigoroferike e cila është shumë- fishuar. Kompania Lika është  kompania ku duhet të vijnë të gjithë drejtuesit e ministrisë së Bujqësisë që të mësojnë se si punohet, se i mund të rritet imazhi i vendit përmes seriozitetit, punës dhe besueshmërisë e cila vjen vetëm nga puna dhe nga vizioni. Kjo qendër grumbullimi dhe eksportesh duhet të kthehet në një shkollë, për të kuptuar që një njeri me një staf modest arrin në këtë nivel", tha kreu i Kuvendit në fjalën e tij.

Ministri i Bujqësisë Panariti nga ana tjetër, e quajti këtë si vitin e bujqësisë së eksportit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.056012868881226
array(1) { ["section"]=> string(92) "meta-ne-divjake-gjithe-punonjesit-e-bujqesise-t-i-sjellin-ketu-qe-te-mesojne-si-punohet-6009" }