Meta në Strasburg, takohet me drejtues të Kongresit të Autoriteteve Vendore

Publikuar tek: politike, më 19:59 17-09-2019 Meta në Strasburg, takohet me drejtues të Kongresit të Autoriteteve Vendore Presidenti Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta ndodhet në Strasburg ku do të takohet me drejtues të Kongresit të Autoriteteve Vendore.

Kongresi i Autoriteteve Vendore, një nga organizatat më të mëdha për vëzhgimin e zgjedhjeve, një strukturë e pavarur e Këshillit të Euroës, dedikuar demokracisë vendore.       

Pak ditë para 30 qershorit, Kongresi anuloi minisonin e vezhgimit të zgjedhjeve në Shqipëri. Po ashtu, ai këshillon Komitetin e Ministrave dhe Asamblenë Parlamentare të KiE për të gjitha aspektet e politikës lokale dhe rajonale.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026064872741699
array(1) { ["section"]=> string(81) "meta-ne-strasburg-takohet-me-drejtues-te-kongresit-te-autoriteteve-vendore-178803" }