Meta nuk humb kohë, dekreton Sonila Bejtjen si gjyqtaren e shtatë në Gjykatën Kushtetuese

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:24 29-12-2020 Meta nuk humb kohë, dekreton Sonila Bejtjen si gjyqtaren e shtatë në Gjykatën Kushtetuese

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar si gjyqtaren e shtatë të Gjykatës Kushtetuese, Sonila Bejtjen.

KED vendosi që vendi vakant i krijuar nga mbarimi përpara kohe i mandatit të ish-gjyqtarit Besnik Muçi të jetë znj.Bejtja, për të cilën Meta nuk ka humbur kohë duke e dekretuar për pak orë.

Gjykata Kushtetuese u bë funksionale pas dekretimit të Përparim Kalos dhe Altin Binajt nga Presidenti Meta, me 6 nga 9 anëtarë, ndërkohë që duhen dhe 2 gjyqtarë që GJK të kompletohet dhe të bëhet tërësisht funksionale.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Heroi 7-vjeçar, hyn mes flakëve dhe i shpëton jetën motrës së vogël: Isha i frikësuar, por nuk doja që motra të vdiste
»
Article Logic
Execution time: 0.011544942855835
array(1) { ["section"]=> string(95) "meta-nuk-humb-kohe-dekreton-sonila-bejtjen-si-gjyqtaren-e-shtate-ne-gjykaten-kushtetuese-233077" }