Meta përshëndet inicitaivën për dërgimin e 30 mjekëve në Itali: Këto sakrifica do forcojnë edhe më shumë marrëdhënien mes dy popujve tanë

Publikuar tek: politike, më 21:07 28-03-2020 Meta përshëndet inicitaivën për dërgimin e 30 mjekëve në Itali: Këto sakrifica do forcojnë edhe më shumë marrëdhënien mes dy popujve tanë Presidenti Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë pak më parë videon e ministrit të Jashtëm të Italisë Luigi Di Maio, i cili mirëpriti vetë në Aeroportin e Romës ekipin me 30 mjekë e infermierë shqiptarë që do të ndihmojnë kolegët italianë në betejën me koronavirusin.

“Mirënjohje dhe krenari për 30 mjekët dhe infermierët tanë, të cilët do shërbejnë në rajonin më të prekur nga pandemia në Italinë fqinje. Ky solidaritet dhe këto sakrifica do ta forcojnë edhe më shumë marrëdhënien e shkëlqyer midis dy vendeve e popujve tanë”, shkruan Meta dhe shpërndan videon e Di Maio.

Kujtojmë se, ministri italian nuk i kurseu falenderimet për Shqipërinë dhe popullin mik shqiptar sapo avioni me 30 mjekët e infermierët preku tokën italiane.

Lexo edhe: Di Maio: Me shpirtin e solidaritetit Shqipëria po tregon vlerat për të cilat lindi BE

Postimi i Metës:
Screenshot_1_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.011039018630981
array(1) { ["section"]=> string(143) "meta-pershendet-inicitaiven-per-dergimin-e-30-mjekeve-ne-itali-keto-sakrifica-do-forcojne-edhe-me-shume-marredhenien-mes-dy-popujve-tane-200456" }