Meta: “Po e la dhe doktori mandatin, mos më detyroni të bëj edhe unë ndonjë hata”

Publikuar tek: politike, më 16:46 04-03-2016 Meta: “Po e la dhe doktori mandatin, mos më detyroni të bëj edhe unë ndonjë hata”

Kreu i LSI-së, Ilir Meta është pyetur nga gazetarët çfarë do të bënte nëse Sali Berisha vë në vend fjalët e tij dhe lë mandatin. “Po e la dhe doktori mandatin, mos më detyroni të bëj edhe unë ndonjë hata”, është përgjigjur Meta.

Sali berisha ka thënë se nëse nuk ndryshon Parlamenti, ai do të lërë mandatin, ndërkohë që Ilir Meta ka deklaruar: “Është e vështirë ta mendoj Parlamentin pa z.Berisha, sepse ai e mban gjallë jo vetëm opozitën por edhe parlamentin. Kontributet e tij dhe ekseprienca e tij mund të ndihmojë shumë Partinë Demokratike”.

Meta ka folur edhe për ligjin e dekriminalizimit: “Ne do të vazhdojmë të punojmë më të gjitha palët për të fituar besimin e qytetarëve. Kjo është shumë e rëndësishme për shqiptarët. Opozita është në fushën e drejtësisë”. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089671611785889
array(1) { ["section"]=> string(83) "meta-po-e-la-dhe-doktori-mandatin-mos-me-detyroni-te-bej-edhe-une-ndonje-hata-34228" }