Meta: Policia e Shtetit u godit pabesisht nga dora kriminale

Publikuar tek: aktualitet, më 18:22 24-06-2015 Meta: Policia e Shtetit u godit pabesisht nga dora kriminale Ilir Meta

Kreu i Kuvendit Meta ka reaguar për ngjarjet në Lazarat duke dënuar goditjen ndaj policisë së shtetit si dhe ka shprehur solidaritet me familjarët e efektivit të RENEA-s që humbi jetën.

“Kryetari i Kuvendit Ilir META shpreh solidaritetin e tij për gjithë strukturat e Policisë së Shtetit të cilat sot u goditën pabesisht nga dora kriminale duke shkaktuar humbjen e jetës së efektivit të FNSH-së, z. Ibrahim Basha dhe plagosjen e dy efektivëve të tjerë, z. Jetmir Isaj dhe z. Perlat Hamitaj, të cilët fatmirësisht janë jashtë rrezikut për jetën.

Gjithashtu Meta shpreh solidaritetin me familjen e efektivit të rënë në krye të detyrës dhe i uron shërim të shpejt të dy efektivëve të tjerë që mbetën të plagosur në këtë aksion.

Kryetari i Kuvendit, kërkon nga gjithë strukturat ligjzbatuese të nxjerrin para drejtësisë të gjithë shkaktarët e këtij akti kriminal dhe terrorist.

Z. Meta u bënë thirrje gjithë qytetarëve të ndershëm të Lazaratit të distancohen nga akte dhe grupime të tilla kriminale dhe të mbështesin Policinë e Shtetit në goditjen e këtij grupi kriminal”, thuhet në deklaratën e Metës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Xhemil Gjolleshi, i kërkuari në listën e policisë telefonon: Jam në Vlorë. Gati të dorëzohem
Thirrja e policisë, vetëdorëzohet 21 vjeçari i shpallur në kërkim »
Article Logic
Execution time: 0.011650800704956
array(1) { ["section"]=> string(65) "meta-policia-e-shtetit-u-godit-pabesisht-nga-dora-kriminale-14568" }