Meta pret në takim kryeministrin e Kosovës: Liberalizimi i vizave është domosdoshmëri, dialogu me Serbinë duhet të vazhdojë (I bën 'reklamë' jugut të vendit dhe maleve të Kosovës)

Publikuar tek: politike, më 17:22 03-07-2020 Meta pret në takim kryeministrin e Kosovës: Liberalizimi i vizave është domosdoshmëri, dialogu me Serbinë duhet të vazhdojë (I bën 'reklamë' jugut të vendit dhe maleve të Kosovës) Hoti - Meta

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta ka pritur sot në një takim zyrtar kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti. Meta i uroi suksese dhe i shprehu hapur mbështetjen që Shqipëria do të japë për vazhdimin e dialogur me Serbinë.

Kreu i Shtetit përmes një shënimi në facebook, deklaroi se liberalizimi i vizave për Kosvën është një domosdoshmëri.

Ai i tha kryeministrit fqinj se do të vazhdojë të promovojë vendet turistike të Kosovës, me shpresën se edhe qytetarët e Kosovës do të kalojnë pushime të gëzueshme në Shqipëri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097460746765137
array(1) { ["section"]=> string(180) "meta-pret-ne-takim-kryeministrin-e-kosoves-liberalizimi-i-vizave-eshte-domosdoshmeri-dialogu-me-serbine-duhet-te-vazhdoje-i-ben-reklame-jugut-te-vendit-dhe-maleve-te-kosoves-212725" }