Meta pret në zyrë sportistët e njohur: Ambasadorë të shkëlqyer

Publikuar tek: aktualitet, më 14:17 18-01-2019 Meta pret në zyrë sportistët e njohur: Ambasadorë të shkëlqyer

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në Presidencë sportitët e njohur nga Kosova, Majlinda Kelmendin, Shpat Zeka, Erza Muminoviq e Akil Gjakova.

Presidenti u ka uruar suksese atyre në Lojrat Olimpike “Tokyo 2020”.

"Një takim i ngrohtë me krenarinë e sportit shqiptar, Majlinda Kelmendi dhe kampionët e xhudos nga Kosova, Shpat Zeka, Erza Muminoviq e Akil Gjakova dhe trajnerin e tyre të mirënjohur Driton Kuka, ambasadorët e shkëlqyer të vlerave më të mira njerëzore e sportive të kombit shqiptar në botë.

I'u urova shumë suksese në stërvitjen që kanë nisur për Lojrat Olimpike “Tokyo 2020”, besimplotë se do arrijnë të ngrenë lart flamurin e Kosovës.??

Majlinda, Distria, Nora, Erza, Akili, Shpati e shumë sportistë të tjerë janë motiv krenarie dhe model suksesi e frymëzimi për fëmijët e të gjithë të rinjtë shqiptarë", shkruan Meta.

50217100_2093082774071318_1042580577842102272_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nuk mbyllën LOJRAT e fatit, procedohen 3 PRONARË të lokaleve
U plagos në protestë, efektivja Ina Nuka viziton sot Ambasadën turke në Tiranë »
Article Logic
Execution time: 0.012959003448486
array(1) { ["section"]=> string(68) "meta-pret-ne-zyre-sportistet-e-njohur-ambasadore-te-shkelqyer-149333" }