Meta pritet nga Alberti II i Monakos, zbulohen detaje nga takimi (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 13:37 16-10-2019 Meta pritet nga Alberti II i Monakos, zbulohen detaje nga takimi (VIDEO) Princi i Monakos Alberti II dhe presidenti Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta është pritur ditën e sotme nga Princi i Monakos Alberti II.

Kreu i Shtetit bën me dije se me Albertin II kanë diskutuar për forcimin e bashkëpunimit në të gjitha fushat me interes reciprok.

Meta deklaron se ashtu si shqipëria edhe Principata e Monakos janë të vendosura për intensifikimin e marrëdhënieve

“Nder dhe kënaqësi e veçantë të pritesha sot nga Lartësia e Tij e Përndritur, Alberti II, Princi i Monakos.
Takim mjaft konstruktiv për identifikimin e potencialeve të shumta, në funksion të forcimit të bashkëpunimit në të gjitha fushat me interes reciprok.
Shqipëria dhe Principata e Monakos të vendosura për intensifikimin e marrëdhënieve”, shkruan presidenti në një postim në Facebook.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076479911804199
array(1) { ["section"]=> string(76) "meta-pritet-nga-alberti-ii-i-monakos-zbulohen-detaje-nga-takimi-video-182310" }