Meta publikon videon për Ardian Dvoranin: Në mbrojtje të Kushtetutës dhe Integritetit

Publikuar tek: politike, më 14:11 10-12-2019 Meta publikon videon për Ardian Dvoranin: Në mbrojtje të Kushtetutës dhe Integritetit Dvorani-Meta

Presidenti Ilir Meta publikon një video më shumë se 6-minutëshe për kreun e KED Ardian Dvoranin.

“Të nderuar qytetarë,

Ju ftoj të ndiqni me vëmendje dhe durim, spotin e parë në mbrojtje të Kushtetutës dhe integritetit të Gjykatës Kushtetuese”, shkruan Meta.

Në video jepen një nga një, shkeljet që Dvorani sipas Metës i ka bërë Kushtetutës.

Kujtojmë që presidenti e akuzon kreun e KED se nuk ka zbatuar ligjin në renditjen dhe përcjelljen e listave së kandiatëve për anëtarë të Gjykatës Kushtetuese. Meta e akuzon Dvoranin për “Shpërdorim detyre” dhe “Përvetësimi i titullit apo i detyrës shtetërore” të parashikuar në nenet 248 dhe 246 te Kodit Penal.

Ndiqni videon e publikuar nga Meta:

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070781707763672
array(1) { ["section"]=> string(91) "meta-publikon-videon-per-ardian-dvoranin-ne-mbrojtje-te-kushtetutes-dhe-integritetit-188981" }