Meta “rikthehet” sërish te Zëri i Amerikës

Publikuar tek: politike, më 22:01 12-01-2016 Meta “rikthehet” sërish te Zëri i Amerikës

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta është vënë sërish në qendër të edicionit të lajmeve të Zërit të Amerikës. Që pas intervistës së tensionuar në tetor të 2015, organi zyrtar Uashingtonit ka mbajtur një qëndrim kritik ndaj Metës, por në disa raste edhe ndaj kryeministrit Edi Rama.

Në edicionin e sotëm ka qenë gazetari Artan Hoxha ai që ka treguar për Zërin e Amerikës dokumentat e Prokurorisë dhe bisedat e përgjuara gjatë hetimit të biznesmenit Kastriot Ismailaj, dhe në disa raste ai ka rezultuar duke komunikuar me kreun e Kuvendit.

Gazetari Hoxha ka thënë për “Voa” se dokumentat që ai disponon janë zyrtare: “Janë të gjitha dokumenta zyrtare, që publikohen pasi janë vendime të prokurorisë dhe nuk janë dokumente Top Sekret, publikimi i të cilave mund të përbënte problem”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070538520812988
array(1) { ["section"]=> string(46) "meta-rikthehet-serish-te-zeri-i-amerikes-29835" }