‘Meta s’ishte më mirë kur të kishte këshilltar ty’, Luan Rama i LSI debat të ashpër me Baton Haxhiun. Aanalisti: Ki dinjitet në debat (E PLOTË)

Publikuar tek: aktualitet, më 00:05 21-02-2020 ‘Meta s’ishte më mirë kur të kishte këshilltar ty’, Luan Rama i LSI debat të ashpër me Baton Haxhiun. Aanalisti: Ki dinjitet në debat (E PLOTË) Ne debat: Luan Rama dhe Baton Haxhiu

Ish-deputeti i LSI Luan Rama dhe analisti Baton Haxhiu kanë debatuar ashpër mbrëmjen e sotme, teksa diskutonin për tubimin antiqeveritar të Metës i lajmëruar për në datë 2 mars.

Ka qenë Luan Rama ai që ka thumbuar Haxhiun për gjuhën, duke i kërkuar të fliste shqip sepse nuk po e kuptonte. Ndërkohë, Haxhiu i ka kërkuar të tregojë dinjitet në debat pas disa pohimeve të tjera nga Luan Rama.

Pjesë nga debati:

Rama: Fol shqip të të kuptojmë dhe ne këtej që të diskutojmë

Haxhiu: Unë flas shqip dhe të mbaj dhe ligjërat më shumë se ti...

Rama: Lëre shqipen time dhe serbishten tënde. Nuk ishte më mirë Meta kur të kishte këshilltar ty dhe këta këshilltarët sot po e nxjerrin nga binartë. Harroje kur presidenti Meta si kryetar i LSI vepronte si e këshilloje tij.

Batoni ka një problem, mendon serbisht dhe flet shqip. Na bën dhe leksione shqipe

Haxhiu: Luan së pari të them që në debat duhet të kesh pak dinjitet

Rama: Po se vendos ti dinjitetin tim. Në debat duhet të ketë etikë dhe dinjitet Baton

Haxhiu: Nëse vazhdohet me akuza...

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090501308441162
array(1) { ["section"]=> string(143) "meta-s-ishte-me-mire-kur-te-kishte-keshilltar-ty-luan-rama-i-lsi-debat-te-ashper-me-baton-haxhiun-aanalisti-ki-dinjitet-ne-debat-e-plote-195919" }