Meta shmang thellimin e krizës, dekreton dy ligje të Kuvendit

Publikuar tek: politike, më 18:45 06-11-2019 Meta shmang thellimin e krizës, dekreton dy ligje të Kuvendit Presidenti Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta ka vendosur të shmangë thellimin e krizës mes institucionit që ai drejton dhe Kuvendit, duke dekretuar dy ligje.

Ndonëse Meta ka kthyer në të kaluarën disa ligje të rëndësishme, dhe një një kohë kur maxhoranca vijon punën me komisionin për shkarkimin e tij për çdekretimin e datës së zgjedhjeve, këtë herë Meta ka zgjedhur rrugën e paqes.

Bëhet fjalë për ligjin për miratimin e Buxhetit Faktit të vitit 2018 dhe ai për masat shtrënguese në Republikën e Shqipërisë.

Megjithëse nuk specifikohen detaje përse bëhet fjalë në këto ligje, Presidenca përmes një njoftimi për shtyp thotë se janë miratuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073990821838379
array(1) { ["section"]=> string(67) "meta-shmang-thellimin-e-krizes-dekreton-dy-ligje-te-kuvendit-184936" }